Bericht: Veilingen & Ferrari's – Kassa slaat tilt

The Pinnacle Portfolio, de collectie klassieke en moderne Ferrari’s, Bugatti’s, Porsches en andere exotica, heeft 55 miljoen euro opgebracht. Ook elders rinkelde de kassa.

The Pinnacle Portfolio was een samenraapsel van klassieke en moderne supersportwagens. Zelden gezien dat zo’n collectie in één keer onder hamer gaat, dus iedereen keek reikhalzend uit naar wat er in de veilingzaal van RM Sotheby’s in Monterey (VS) zou gebeuren.

De McLaren F1 in LM-specificatie was het voorwerp van een biedoorlog, en werd uiteindelijk afgehamerd op 13,75 miljoen dollar. Dat maakt hem op slag de duurste Britse sportwagen ooit. Maar geen record in deze collectie, dat was weggelegd voor de Ferrari 250 LM uit 1964. Deze nog volledig originele racer haalde 17,6 miljoen dollar, eveneens een record voor dit model.

Paus

De Ferrari Enzo die ooit nog aan paus Johannes Paulus II was geschonken, bleek goed voor 6 miljoen dollar. Beide Bugatti Veyrons haalden net wel en net geen 2 miljoen dollar. De Toyota 2000 GT uit 1967 haalde 825.000 dollar.

Berlinetta Speciale

Veilinghuis Gooding had in Pebble Beach dan weer meer succes met de prachtige Ferrari 250 GT SWB Berlinetta Speciale, met Bertone koets. De showcar van de Autosalons van Genève en Turijn van 1962 vond een nieuwe eigenaar voor 16,5 miljoen dollar. Een California Spider van die 250 deed nog iets beter met 16,83 miljoen. Ook de Porsche 956 die in 1983 de 24 Uren van Le Mans won, was goed voor iets meer dan 10 miljoen dollar.

Klaar voor de volgende stap?

Alle artikels

100 jaar Citroën: Parijs houdt een feestje

Peugeot 2008: Success Story (bis)

Renault Zoé 2019: Weer wat verder

Ontdek meer