Bericht: Test in echte verkeer – VW rijdt autonoom door Hamburg

Volkswagen is begonnen met de eerste ‘live’ tests met autonoom rijden, met vijf Golfs die een parcours in Hamburg volgen.

Ze hebben wat weg van de auto’s die voor Google Maps de kaarten in beeld brengen. Maar deze elektrisch aangedreven Golfjes zitten propvol technologie. Ze beschikken over 11 laser scanners, 7 radars en 14 camera’s die hen over een testparcours van 3 kilometer in Hamburg gidsen. De auto’s kunnen tot 5 gigabyte aan data per minuut versturen.

Bijleren

In eerste instantie gaat het nog vooral om een leerproces waarbij VW het autonoom rijden verder wil verfijnen aan de hand van levensechte situaties. Daarom is er nog steeds een bestuurder aan boord die kan ingrijpen. Maar de auto’s zijn wel al in staat om het merendeel van de rijhandelingen helemaal zelf te doen. Hamburg paste op het testparcours de verkeerslichten aan zodat die kunnen communiceren met de Golfjes. Bovendien moet in 2020 een testparcours van 9 kilometer in de stad klaar zijn. Hamburg wil een voortrekkersrol spelen voor mobiliteitsprojecten.

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken
BEBE20260604 BMW M2 xDrive header

BMW M2 krijgt vierwielaandrijving voor verbeterde prestaties (2026)

BMW rust zijn M2 voor het eerst uit met xDrive vierwielaandrijving. Resultaat: een recordacceleratie die zelfs de M2 CS overtreft, terwijl een optie voor zuivere achterwielaandrijving behouden blijft.

Lees meer
BMW M2 krijgt vierwielaandrijving voor verbeterde prestaties (2026)
BEBE20260604 Mitsubishi Pajero header

Mitsubishi Pajero komt binnenkort uit zijn pensioen (2026

Afwezig in de showrooms sinds 2021, staat de Japanse Mitsubishi Pajero op het punt zijn grote comeback te maken bij de echte terreinwagen met een officiële presentatie gepland in de herfst.

Lees meer
Mitsubishi Pajero komt binnenkort uit zijn pensioen (2026
BEBE20260528 Lotus Emira header

Lotus vergeet zijn sportwagens niet: dit is de Emira 420 Sport (2026)

Na twee elektrische modellen voorgesteld te hebben, vergeet Lotus niet dat liefhebbers vooral fan zijn van zijn sportwagens. De Britten onthullen daarom de nieuwe Emira 420 Sport, de krachtigste en lichtste Type 131 tot nu toe.

Lees meer
Lotus vergeet zijn sportwagens niet: dit is de Emira 420 Sport (2026)