Bericht: Test in echte verkeer – VW rijdt autonoom door Hamburg

Volkswagen is begonnen met de eerste ‘live’ tests met autonoom rijden, met vijf Golfs die een parcours in Hamburg volgen.

Ze hebben wat weg van de auto’s die voor Google Maps de kaarten in beeld brengen. Maar deze elektrisch aangedreven Golfjes zitten propvol technologie. Ze beschikken over 11 laser scanners, 7 radars en 14 camera’s die hen over een testparcours van 3 kilometer in Hamburg gidsen. De auto’s kunnen tot 5 gigabyte aan data per minuut versturen.

Bijleren

In eerste instantie gaat het nog vooral om een leerproces waarbij VW het autonoom rijden verder wil verfijnen aan de hand van levensechte situaties. Daarom is er nog steeds een bestuurder aan boord die kan ingrijpen. Maar de auto’s zijn wel al in staat om het merendeel van de rijhandelingen helemaal zelf te doen. Hamburg paste op het testparcours de verkeerslichten aan zodat die kunnen communiceren met de Golfjes. Bovendien moet in 2020 een testparcours van 9 kilometer in de stad klaar zijn. Hamburg wil een voortrekkersrol spelen voor mobiliteitsprojecten.

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken
BEBE20260423 Hyundai Ioniq 3 header

Hyundai Ioniq 3: aerodynamische EV met bijna 500 km range (2026)

In de strijd van de elektrische compacte wagens komt Hyundai met zijn nieuwe Ioniq 3. Hij gebruikt dezelfde technische basis als de Kia EV2, maar in een veel gedurfdere en aerodynamischere verpakking.

Lees meer
Hyundai Ioniq 3: aerodynamische EV met bijna 500 km range (2026)
BEBE20260423 Mercedes C-Klasse header

Mercedes C-Klasse wordt EV met indrukwekkend rijbereik (2026)

Mercedes onthult zijn nieuwe C-Klasse en, net als de GLC, wordt die volledig elektrisch. Het merk met de ster doet niets half en voorziet de berline van een grote batterij van 94,9 kWh voor een rijbereik van 760 km. Met een verlichte grille en een gigantisch scherm binnenin.

Lees meer
Mercedes C-Klasse wordt EV met indrukwekkend rijbereik (2026)
BEBE20260416 Mercedes EQS header

Mercedes EQS facelift: 1.000 km range in zicht (2026)

Na de S-Klasse is het tijd om de Mercedes EQS te updaten. De grote elektrische sedan krijgt een nieuwe grille, ster, kleuren en... een actieradius die flirt met de 1.000 km!

Lees meer
Mercedes EQS facelift: 1.000 km range in zicht (2026)