Voorlopig rijbewijs? Eerst een oogtest!

Geslaagd voor je theoretisch examen? Goed nieuws! Voor je echter je voorlopig rijbewijs kan aanvragen zal je eerst een oogtest moeten ondergaan. Haal je bestse bril dus maar boven!

Om in België een autorijbewijs te behalen (rijbewijs B) zal je verschillende stappen moeten doorlopen. De meest gekende zijn het theoretisch en praktisch examen. Wist je dat er sinds enkele jaren ook een terugkommoment en oogtest wordt afgenomen?

Oogtest

Ben je geslaagd voor je theoretisch examen? Dan zal je in het examencentrum meteen een oogtest moeten afleggen. Die bewijst dat je zicht goed genoeg is om de baan op te mogen. Slaag je niet voor de oogtest? Dan moet je een afspraak maken bij de oogarts. Die bezorgt je dan een attest (na controle en het aanraden van bril en/of lenzen) dat je samen met het aanvraagdocument voor uw voorlopig rijbewijs binnen kan brengen bij je lokale gemeente. Op de achterkant van dat aanvraagdocument moet je verklaren dat u-je medisch gezien in staat bent om veilig te rijden.

Artikel delen

Alle artikels

Alles bekijken

Driften: Alles wat je moet weten over de vetste motorsport

Als het op stuurmanskunsten aankomt is er niet veel meer indrukwekkend dan gecontroleerd driften. Autoscout24 duikt in de driftwereld. Zet je helm al maar op!

Lees meer
Driften: Alles wat je moet weten over de vetste motorsport

Aquaplanning!: Rijden bij zware regenval

Zware regenval verhoogt de kans op een ongeluk met de auto aanzienlijk. Autoscout24 verzamelt de belangrijkste tips om je te wapenen voor de zwaarste regenbuien.

Lees meer
Aquaplanning!: Rijden bij zware regenval

Automaat rijden – Handige tips

De automaat wordt steeds populairder in de auto. Waar met je echter op letten als je met een automatische versnellingsbak rijdt? Autoscout24 geeft je nuttige tips!

Lees meer
Automaat rijden – Handige tips