Autosalon klokt af op meer dan 265.000 bezoekers

Zondag sloot de honderdste editie van het Autosalon de deuren. Het eerste salon na de coronapandemie lokte meer dan 265.000 bezoekers.

Tussen 14 en 22 januari vonden meer dan 265.000 bezoekers hun weg weer naar de Heizel, voor de honderdste editie van het Autosalon. Daarmee lokte het eerste Autosalon na de coronapandemie iets minder volk dan verwacht. Op voorhand hoopte organisator Febiac 300.000 mensen warm te kunnen maken voor een bezoek aan de Heizelpaleizen. Flink minder dan de ruim 500.000 bezoekers van de vorige editie in 2020, maar het Autosalon palmde dit jaar dan ook maar de helft van de beursoppervlakte in.

Autosalon (2023) sfeerbeeld 2020

“Opdracht geslaagd”

Toch kijkt organisator Febiac tevreden terug: “De unaniem positieve feedback van de Belgische én internationale media die we vanaf de eerste dag ontvingen, en de massale opkomst van bezoekers laat ons toe vandaag te concluderen dat onze uitdaging, die erin bestond het Autosalon van Brussel als toonaangevende Europese beurs voor onze industrie terug op de kaart te zetten, geslaagd is”, zegt salondirecteur Gabriel Goffoy.

Autosalon (2023) sfeerbeeld 2020 2

Editie 101 in 2024

Organisator Febiac kon voor het honderdste Autosalon rekenen op de aanwezigheid van 95 procent van de Belgische automarkt, mocht vijftien wereld- en Europese premières voorstellen aan het grote publiek en speelde voor het eerst gastheer voor de verkiezing van de Car of the Year. Meteen legt het ook de datum vast voor de editie van volgend jaar: van 12 tot 21 januari 2024.

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken
BEBE20260924 Mercedes C-Klasse header

Mercedes C-Klasse 300 Electric: iets goedkoper (2026)

De elektrische Mercedes C-Klasse was tot nu toe alleen verkrijgbaar in een krachtige uitvoering, met het bijbehorende prijskaartje. Het merk met de ster brengt hier verandering in met de meer betaalbare C 300 4MATIC, die minder vermogen heeft en over een actieradius van 688 km beschikt.

Lees meer
Mercedes C-Klasse 300 Electric: iets goedkoper (2026)
BEBE20260924 Ceer Exobot header

Ceer Exobot: wanneer Saoedi-Arabië geen grenzen kent (2026)

We kenden Saoedi-Arabië vooral vanwege zijn olie. Nu wil het ons ook elektrische auto’s verkopen — en niet om het even wat. Met de Exobot mengt het jonge merk Ceer zich meteen in het gezelschap van de grote namen, met prestaties waar elke Europese supercar jaloers op zou zijn.

Lees meer
Ceer Exobot: wanneer Saoedi-Arabië geen grenzen kent (2026)
BEBE20260917 Volvo header

Volvo vernieuwt een groot deel van zijn modellengamma (2026)

In slechts enkele dagen tijd heeft Volvo maar liefst vijf nieuwe modellen onthuld. De XC40 en zijn elektrische broers, de EX40 en EC40, krijgen een welverdiende opfrisbeurt, terwijl de XC60 en XC90 hun plug-in-hybride aandrijving uitbreiden met een enorme accu.

Lees meer
Volvo vernieuwt een groot deel van zijn modellengamma (2026)