Ga naar hoofdinhoud
Maserati: volgende Gran Turismo wordt elektrisch (banner)

Gedaan met het geluid: Maserati gaat elektrisch vanaf 2030

Het tijdperk van de jubelende Maserati-V8 loopt op zijn einde. Vanaf 2030 willen de Italianen alleen nog elektrische modellen aan de man brengen.

De Fiat-groep liep lang achter op vlak van elektrificatie, en dat was zeker het geval voor sportieve dochter Maserati. Maar nu de Italianen onder de Stellantis-vlag varen, komt er schot in de zaak. Tot nu toe was het geëlektrificeerde Maserati-gamma beperkt tot een milde hybride Ghibli en Levante, maar binnenkort komt daar flink verandering in, zo beloven de Italianen.

Tussenstop in 2025

Onder de projectnaam ‘Folgore’ (Italiaans voor ‘bliksem’) is Maserati van plan om tegen 2025 van elk model een volledig elektrische variant aan te kunnen bieden. Het model dat met de primeur gaat lopen is de volgende generatie Gran Turismo. Die wordt volgend jaar verwacht, in 2023. Eveneens volgend jaar plant Maserati een elektrische versie van de aanstormende Grecale-SUV. Tegen 2025 moeten dan de Quattroporte, MC20 en Levante volgen.

Deadline 2030

De grote deadline volgt uiteindelijk in 2030. Tegen dan wil Maserati alleen nog volledig elektrische modellen aan de man brengen. Dat betekent het einde van de hybride modellen en de modellen die alleen een verbrandingsmotor gebruiken, zoals de geweldig muzikale V6- en V8-blokken van de Italiaanse constructeur. Maserati zou daarmee het eerste Italiaanse sportwagenmerk worden dat alleen nog volledig elektrisch door het leven wil.

Klaar voor de volgende stap?

Artikel delen

Alle artikels

BEBE20250430 Range Rover Header

De elektrische Range Rover krijgt een… enorme batterij! (2025)

Autonieuws
BEBE20250430 Citroën C5 Aircross Header

Citroën C5 Aircross: bekende technologie, nieuw jasje (2025)

Autonieuws
BEBE20250430 BMW M2 Header

De BMW M2 krijgt een... viercilinder?! (2025)

Autonieuws
Ontdek meer