Mini Hopkirk Edition eert overwinning Monte Carlo rally in 1964

Het onmiskenbaar succes van Mini? Dat heeft het merk voor een groot deel te danken aan de overwinning van Patrick Hopkirk in de rally van Monte Carlo 1964. Mini werd plots hip. Waardoor een eerbetoon geen jaar te vroeg komt.

Geloof het of niet maar in de eerste levensjaren van de BMC Mini stond de kleine Brit gekend als een stinkende en lekkende koekdendoos. Het was een budgetkarretje met een best leuk rijgedrag maar niets meer. Tot de mythische rally van Monte Carlo in 1964. Het jaar waarin de Mini plots een hebbeding werd in heel Europa.

Underdog

De petieterige Mini wist namelijk heftig gemotoriseerde landjachten zoals de Ford Falcon naar huis te rijden tijdens de zware uithoudingsrace. De underdog wrat de pk-monsters met huid en haar op. Met dank aan Patrick Hopkirk. De man die een knalrode Mini met nummer 37 richting de overwinning stuurde. En Patrick, die krijgt nu een blijvend eerbetoon, dankzij de Mini Hopkirk Edition.

Mini Patrick Hopkirk Edition

Een auto die visueel zo dicht mogelijk bij zijn succesvolle voorvader wordt gebracht. Uiteraard dankzij de knalrode kleur en witte striping maar ook door een moderne interpretatie van de mistlichten op de neus en de nummer op de flank.

Wie is patrick?

Mini hoopt dat je je met deze Hopkirk Edition spontaan terug in 1964 waant. Al denken wij dat je eerder wat werk zal hebben met uitleggen waarom je Mini vol met handtekeningen staat en wie Patrick Hopkirk nu juist is.

Mini Patrick Hopkirk Edition

Het Britse merk geeft je trouwens de keuze om je Hopkirk Edition te laten baseren op de Cooper S of de John Cooper Works. Motorisch voert Mini geen wijzigingen door. Hoe dan ook zal dit met 100 stuks een vrij zeldzame verschijning worden. Eentje die er stiekem ook zeer knap uit ziet. Een geslaagde special edition dus!

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken
BEBE20260625 Audi A3 header

Audi A3 krijgt nieuw interieur voor zijn 30ste verjaardag (2026)

De Audi A3 krijgt een update met een volledig vernieuwd dashboard, nieuwe schermen en verbeterde rijhulpsystemen.

Lees meer
Audi A3 krijgt nieuw interieur voor zijn 30ste verjaardag (2026)
BEBE20260625 Renault Megane header

Elektrische Renault Megane krijgt nieuw gezicht en nieuwe batterij (2026)

Vier jaar na de lancering krijgt de Renault Mégane E-Tech een flinke opfrisbeurt. Vernieuwd design, vereenvoudigd gamma en unieke LFP-batterij die de actieradius verbetert.

Lees meer
Elektrische Renault Megane krijgt nieuw gezicht en nieuwe batterij (2026)
BEBE20260618 Tweedehandsmarkt header

Belgische tweedehandsmarkt op laagste niveau sinds Covid (2026)

De tweedehandsautomarkt gaat achteruit in de maand mei en bereikt een ongekende bodem sinds de pandemie. Bovendien kiezen Belgen steeds vaker voor oudere tweedehandsauto's…

Lees meer
Belgische tweedehandsmarkt op laagste niveau sinds Covid (2026)