Worden dit de achterlichten van de nieuwe Alfa Romeo Stelvio?

Alfa Romeo krijgt een nieuwe Stelvio en die komt er voor het eerst ook als EV. Meer mogen we echter nog niet weten… Of wacht, zijn dat niet de achterlichten van die nieuwe Stelvio?

Vraag je aan een ‘Alfist’ naar welke auto die de komende jaren het meeste uitkijkt, dan noemt die waarschijnlijk de Alfa Romeo Giulia. Die steekt binnenkort namelijk helemaal in ’t nieuw, maar daarop is het wachten tot 2026. Eerst is het nog de beurt aan zijn technische broertje, de Stelvio, al losten de Italianen daarover maar weinig informatie. Daar komt nu echter verandering in, of zo lijkt het toch.

Tot 1.000 elektro-pk’s

Alfa Romeo heeft namelijk zo’n typisch eindejaarsfilmpje gedeeld waarin het net even wat meer doet dan gewoon terugblikken op 2024. Zo komen de hoogtepunten van het afgelopen jaar natuurlijk aan bod zoals de nieuwe Alfa Romeo Junior of de 33 Stradale supercar, maar de oplettende kijker is vooral door het allerlaatste beeld geïntrigeerd. Daar zegt het merk te “versnellen naar 2025” en vervolgens tonen ze een mysterieus, rood gloeiend silhouet. Dat silhouet lijkt op twee doorlopende LED-balken die een set achterlichten vormen. De kans lijkt ons dus groot dat je hier kijkt naar het lichtsignatuur van de enige auto die Alfa Romeo al beloofde te onthullen in 2025: de nieuwe Stelvio.

Die zou trouwens meer krijgen dan enkel wat creatieve verlichting want net als de aankomende Giulia wordt de Stelvio verkrijgbaar als EV. Sterker nog: oorspronkelijk zouden beide nieuwe Alfa’s uitsluitend elektrisch worden maar het merk keerde intussen zijn kar, en gaat nu gewoon van elk van zijn modellen een versie op stroom aanbieden. Dat zou echter niet de minste worden want zowel de Giulia als de Stelvio komen op het STLA Large-platform te staan, dat ze tot wel 1.000 pk aan vermogen moet geven. Wat dat geeft, leren we ergens in de loop van het komende jaar.

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken
BEBE20260924 Mercedes C-Klasse header

Mercedes C-Klasse 300 Electric: iets goedkoper (2026)

De elektrische Mercedes C-Klasse was tot nu toe alleen verkrijgbaar in een krachtige uitvoering, met het bijbehorende prijskaartje. Het merk met de ster brengt hier verandering in met de meer betaalbare C 300 4MATIC, die minder vermogen heeft en over een actieradius van 688 km beschikt.

Lees meer
Mercedes C-Klasse 300 Electric: iets goedkoper (2026)
BEBE20260924 Ceer Exobot header

Ceer Exobot: wanneer Saoedi-Arabië geen grenzen kent (2026)

We kenden Saoedi-Arabië vooral vanwege zijn olie. Nu wil het ons ook elektrische auto’s verkopen — en niet om het even wat. Met de Exobot mengt het jonge merk Ceer zich meteen in het gezelschap van de grote namen, met prestaties waar elke Europese supercar jaloers op zou zijn.

Lees meer
Ceer Exobot: wanneer Saoedi-Arabië geen grenzen kent (2026)
BEBE20260917 Volvo header

Volvo vernieuwt een groot deel van zijn modellengamma (2026)

In slechts enkele dagen tijd heeft Volvo maar liefst vijf nieuwe modellen onthuld. De XC40 en zijn elektrische broers, de EX40 en EC40, krijgen een welverdiende opfrisbeurt, terwijl de XC60 en XC90 hun plug-in-hybride aandrijving uitbreiden met een enorme accu.

Lees meer
Volvo vernieuwt een groot deel van zijn modellengamma (2026)