Avant-première: Seat Ibiza ST – Groot geschapen

Dankzij de IBZ concept car die nog op het salon van Brussel te zien was, is er weinig verrassend aan de productieversie van de Ibiza break, pardon, ST.

De Ibiza ST is uiteindelijk bijna integraal een doorslagje geworden van die IBZ, minus de funky achterlichten en de weggewerkte deurklinken. Alleen ontbrak het ons aan cijfergegevens voor het productiemodel, en die zijn wel interessant. Zo beschikt de Ibiza ST in gewone configuratie over een koffer van 430 liter, en daarmee doet hij slechts 12 liter slechter dan de Exeo ST. Die laatste is wel 43 centimeter langer.

.

Ook binnen zijn segment biedt de Ibiza ST meer kofferruimte dan de meeste van zijn concurrenten (Skoda Fabia Combi, Renault Clio Grandtour, Peugeot 207 SW,...). De ST is met zijn lengte van 4,23 meter 18 centimeter langer dan de gewone Ibiza. Hij neemt het motorenpallet over, en introduceert twee nieuwe versies: een 1.2 TSI benzine met 105 pk en een 1.2 TDI met 75 pk. Prijzen en lanceringsdata deelt de Belgische invoerder nog niet mee. Seat stelt de Ibiza ST op het salon van Genève voor.

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken

10 auto’s om naar uit te kijken in 2026

Lees meer
10 auto’s om naar uit te kijken in 2026

Deze (verboden) Toyota reclame moet je gezien hebben!

Lees meer
Deze (verboden) Toyota reclame moet je gezien hebben!

Is deze Mansory Rolls-Royce de koning der wansmaak?

Lees meer
Is deze Mansory Rolls-Royce de koning der wansmaak?