Ga naar hoofdinhoud

Bericht: Maserati GranCabrio Sport – Grand slam

Met deze Sport onthult Maserati een sportievere versie van de GranCabrio. Een Viagrapil op wielen, maar dan in ‘rosso trionfalo’ in plaats van blauw.

Onder het motto ‘het mag altijd een beetje meer zijn’, verwelkomen we de Maserati GranCabrio Sport met open armen.

Maserati belooft een sportievere wegligging, dankzij aanpassingen aan de ophanging, een verbeterde schakelbak, geoptimaliseerde elektronica en... meer vermogen. De aluminium 4.7 V8 ziet zijn vermogen lichtjes stijgen naar 450 pk (+10 pk), en heeft met 510 Nm trekkracht zat. Hij haalt liefst 285 km/u.

Schakelen verloopt via een geautomatiseerde zesbak, waarvan de schakeltijden verkort zijn in de Sport-versie. Opmerkelijk ook, dat Maserati zich eindelijk plooit naar de moderne tijden, en een verbruikswinst van 6% aankondigt.

Winnaarskleuren

Visueel herken je de Sport aan zijn zwarte radiatorrooster en een ‘tridente’ met rode accenten. De glaspartij van de lichten is wat verduisterd, en vooraan vind je splitters op de hoeken onderaan de bumper. Zijn ‘rosse trionfalo’ verwijst overigens naar de in Italiaans nationaal rood gehulde Maserati F1’s uit de jaren ’50 van onder meer Juan-Manuel Fangio. Die werd in 1957 voor de vijfde keer wereldkampioen, dat jaar in een Maserati 250F.

De GranCabrio Sport maakt deze zomer zijn debuut, een prijs is nog niet bekend.

Klaar voor de volgende stap?

Artikel delen

Alle artikels

BEBE20250508 Ferrari 296 Speciale Header

Ferrari 296 Speciale: veel specialer dan hij lijkt (2025)

Autonieuws
BEBE20250508 Audi A6 01

Audi A6 nu ook als plug-inhybride (2025)

Autonieuws
BEBE20250508 Tweedehands Header

Analyse: Tweedehands elektrische EV's worden betaalbaarder (2025)

Autonieuws
Ontdek meer