Renault: bedrijfswagens in het nieuw

Renault heeft een nieuw gamma bedrijfswagens klaar, met een nieuw instapmodel dat Express heet. De Fransen halen ook een deurstijl van de Kangoo weg om makkelijker te kunnen laden.

Bedrijfs- en bestelwagens spreken niet meteen tot de verbeelding. Toch bevat het nieuwe gamma van Renault enkele verrassingen. Geloof ons: de Fransen hebben een handig trucje uitgedacht om het laden en lossen makkelijker te maken.

AS24 Renault laden

“Sesam, open u”

De nieuwe Kangoo Van ziet zijn catalogus uitgebreid met de optie “Sesam, open u”. En dat is geen mop. De optie met de gekke naam haalt de volledige deurstijl aan passagierskant weg, net zoals de Ford B-Max. Het resultaat: met de twee zijdeuren geopend is de laadopening maar liefst 1,45 meter lang. Daardoor wordt lange voorwerpen laden zelfs in de stad kinderspel.

Voor de rest is de nieuwe Kangoo Van beschikbaar in twee lengtes met laadvolumes van 3,3 tot 4,9 kubieke meter. Net als in de vorige generatie worden de benzine- en dieselmotoren vergezeld door een volledig elektrische versie. Die krijgt een batterij van 44 kWh en een rijbereik van 265 kilometer.

AS24 Renault interieur

Expreslevering

Nog een nieuwkomer is een instapmodel voor het bedrijfsvoertuigengamma van Renault. Dat heet Express, en is in feite een Dacia Dokker met Renault-logo. Hij gebruikt dus dezelfde motoren: een benzineversie van 100 pk en twee dieselversies met 75 en 95 pk. De laadruimte is nog steeds 3,3 kubieke meter groot, geschikt voor voorwerpen die tot 1,91 meter lang zijn. Zie je wel dat bedrijfs- en bestelwagens soms interessant kunnen zijn?

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken
BEBE20260326 Verkoop Europa header

Europese automobielsector opnieuw in het groen (2026)

Na een daling in januari keert de Europese automarkt in februari terug naar positieve cijfers. De Renault Clio staat op kop, maar Chinese merken winnen terrein. Laten we de winnaars ontdekken.

Lees meer
Europese automobielsector opnieuw in het groen (2026)
BEBE20260326 Mercedes-Maybach Classe S header

Mercedes-Maybach S-Klasse: alles draait om grandeur (2026)

Na de S-Klasse is het nu de beurt aan de Mercedes-Maybach S-Klasse. De luxelimousine krijgt een update met een grotere grille en een nieuwe motor.

Lees meer
Mercedes-Maybach S-Klasse: alles draait om grandeur (2026)
BEBE20260319 DS N°7 header

DS stelt nieuwe N°7 voor als EV... of hybride! (2026)

DS Automobiles onthult de tweede generatie van zijn DS 7. Voortaan N°7 genoemd, neemt de Franse SUV veel over van de berline N°8, zowel qua design als elektrische aandrijving. Daarnaast krijgt hij ook een hybridemotor onder de kap.

Lees meer
DS stelt nieuwe N°7 voor als EV... of hybride! (2026)