De Citroën C3 verkoopt als... zoete broodjes! (2025)

De nieuwe Citroën C3 komt er tegenwoordig als hybride en EV. Dat is duidelijk naar de zin van de Europese klanten, want Citroëns stadskarretje verkoopt als zoete broodjes.

JATO Dynamics heeft de Europese automarkt opnieuw geanalyseerd. Meer specifiek heeft het onderzoeksbureau de verkoopcijfers voor februari 2025 bekendgemaakt. Daaruit blijkt duidelijk dat Europeanen steeds meer kiezen voor kleine... en betaalbare auto's!

Tweede plaats...

Met de nieuwe C3 heeft Citroën alles op alles gezet door te kiezen voor een crossover-look, aanzienlijke groei en vooral hybride en elektrische aandrijflijnen. De gok loonde, tenminste als we afgaan op de cijfers van JATO. Met 18.540 verkochte exemplaren eindigde de Citroën C3 op de tweede plaats, net onder - je raadt het al - de Dacia Sandero.

AS24 CitroenC3 01

Wat nog opvallender is, is de verhouding tussen de motoren. Citroën verkocht 28% elektrische versies (5.191 stuks). Met andere woorden, één C3 op vier heet in feite ë-C3.

En de achtste plaats!

Daarmee heeft de kleine Franse elektronendrinker ook zijn plaats in de TOP 10 van bestverkochte elektrische auto's in Europa voor de maand februari 2024 verstevigd. Hij neemt de achtste plaats in, net achter de Skoda Enyaq en BMW iX1, maar net onder de Kia EV3. Moeten we je echt nog vertellen dat de Tesla Model Y op de eerste plaats staat? Nee, maar wat we je wel kunnen vertellen... is dat de Amerikaanse auto 56% minder verkocht is dan vorig jaar!

AS24 CitroenC3 02

Klaar voor de volgende stap?

Artikel delen

Alle artikels

De Audi Q5 wordt krachtiger en plug-in hybride (2025)

Autonieuws

De nieuwe Audi Q3 identificeert zich als Q6, maar dan zonder elektromotoren (2025)

Autonieuws

Exclusief: Alles over de nieuwe Nissan Leaf (2025)

Autonieuws
Ontdek meer