Eerste contact: Mitsubishi Outlander Facelift – Bon, we beginnen opnieuw

De Mitsubishi Outlander PHEV was de eerste plug-in hybride SUV die je kon kopen, en dat heeft Mitsubishi flink wat succes opgebracht. Mitsubishi heeft daarom de Outlander uitgekozen om als eerste model het nieuwe gezicht van het merk te tonen, ere wie ere toekomt.
Details, maar ze zijn belangrijk
Uiterlijk vertaalt die nieuwe identiteit zich in twee gechromeerde stukken die opzichtig langs de bumper en de nieuwe led-lichtblokken lopen. Tussen de lichtblokken loopt ook zo’n chroom band. De nieuwe Mitsubishi Outlander is 4 cm langer geworden (4.695 mm) en zou knapper moeten worden bevonden, iets wat voorheen niet het geval was. En dat geeft Mitsubishi zelf toe.
Het interieur is gestoffeerd met een nieuw lederen stuur, een boordplank met zachte plastics en nieuwe stoelen. Veel details op het eerste gezicht, maar ze jagen de kwaliteitsindruk wel de hoogte in. Zelfs het geluid van de deur die in het slot valt, klinkt beter. Het enige wat nog beter had gekund, was de globale presentatie. Die blijft toch wat sober, zelfs streng, naar onze smaak.
NOx
Bij de mechaniek zijn er nauwelijks wijzigingen te vermelden. Eigenlijk is er zelfs helemaal niets te melden, behalve een daling van de NOx-uitstoot van de 2.2 diesel met 150 pk. Ook de uitstoot en het verbruik van de PHEV gaan nog wat omlaag, wat hem nu een gehomologeerd verbruiksgemiddelde geeft van 1,8 l/100 km en 42 gr/km CO2. Het gaat om goede mechaniek, dus er was geen nood aan daar veel aan te morrelen.
De manier waarop ze tot uiting komen is wel veranderd. Mitsubishi greep in aan de wieltreinen om zijn Outlander dynamischer te maken, wat hem meer kansen moet geven op de veeleisende Europese markt. Een missie die we bijna geslaagd zouden noemen. Daarnaast hebben de ingenieurs nog 30 punten gevonden waarop ze het geluid en de trillingen beter konden wegfilteren. Hier is uitmuntend werk verricht.
Deze facelift is dus vooral een uiterlijke kwestie, maar dat neemt niet weg dat de mechanische vooruitgang ook merkbaar is. Mitsubishi fluistert het, maar de boodschap komt toch duidelijk over: dit is een nieuwe start voor het merk. We kunnen het alleen maar hopen en kijken nu al ongeduldig uit naar de andere producten die nog uit deze filosofie zullen voortvloeien.
De Mitsubishi Outlander 2.0 benzine met 150 pk begint aan 26.990 euro. Reken op 35.590 euro voor de 2.2 diesel en 45.990 euro voor de PHEV.
Alle artikels
Alles bekijken
Test: Mitsubishi Eclipse Cross – Wachten op Carlos
Dit is de eerste echt nieuwe Mitsubishi sinds 2012, en de eerste sinds het merk in de Renault-Nissan Alliantie is opgenomen in mei 2016. Alleen, van dat laatste is nog niet veel te merken, noch op technisch gebied, noch op strategisch vlak.

Test: Mitsubishi Attrage – Naar Thaise smaak
Elk deel van de wereld heeft zijn eigen voorkeuren. Zeker wat auto’s betreft, is het verschil per werelddeel groot. Denk maar aan de Cadillacs en de Chevy’s uit de USA. Mitsubishi probeert ons nu warm te maken voor een stukje Zuid-Oost Azië, met de Attrage.

Eerste contact: Mitsubishi Outlander PHEV – Aantal concurrenten? Nul
Dat we niet van de verbrandingsmotor naar de elektrische motor gaan overstappen in één beweging, is nu wel heel duidelijk. De plug-in hybride vormt een essentiële tussenstap. En hier hebben we de eerste SUV in die soort, van Mitsubishi.