Ga naar hoofdinhoud

Concept car: Mazda Takeri – Nieuwe 6? Yes please

We moeten nog goed een jaar wachten op een echte nieuwe Mazda 6, maar met deze Takeri concept laat Mazda al zien welke weg het denkt uit te wandelen. Hopen maar dat er niet veel meer aan wijzigt.

Begin december laat Mazda deze Takeri concept zien op het Autosalon van Tokio, als voorsmaakje op de nieuwe 6. Met het karaktervolle gezicht slaagt Mazda erin zich als een Japanse Audi te positioneren. Niet slecht. De Takeri volgt verder de designtaal van de Shinari concept, en hoewel het om een vierdeurs sedan gaat, ziet hij er eerder uit als een coupé.

Diesel

Hij geeft meteen zin om achter het stuur te kruipen en een bochtig parcours aan te snijden. Dat moet in de nieuwe 6 opnieuw een plezier zijn, zeker omdat hij de Skyactiv-technologie verder zet. Dat betekent onder andere een minder zware carrosserie, wat niet alleen een gunstige invloed heeft op het verbruik, maar ook op de wegligging.

Daarbij wordt het ook uitkijken naar de 2.2 turbodiesel, met 175 pk en 310 Nm koppel. De herziening van de BIV in Vlaanderen moet de handicap van zijn grotere cilinderinhoud toch een beetje compenseren. In de nieuwe 6 zou het verbruik maar iets boven 4 l/100 km mogen schommelen.

Op lanceringsdata moeten we nog even wachten, idem voor de prijzen. (mh)

Klik hier voor alle nieuws over het merk Mazda

Klik hier en zoek uw occasie Mazda Takeri tussen de duizenden tweedehands auto’s.

Klik hier voor een overzicht van Mazda Takeri, en een selectie van tweedehandse Mazda’s.

Klaar voor de volgende stap?

Artikel delen

Alle artikels

BEBE20250430 Citroën C5 Aircross Header

Citroën C5 Aircross: bekende technologie, nieuw jasje (2025)

Autonieuws
BEBE20250430 BMW M2 Header

De BMW M2 krijgt een... viercilinder?! (2025)

Autonieuws
BEBE20250430 Research Header

5 recente auto’s die je compleet bent vergeten (maar wel best goed zijn)

Autonieuws
Ontdek meer