Special: Maserati op Autosalon Brussel – Paleis 12 – Nieuwe wind

Dit jaar vieren we het honderdjarig bestaan van het beroemde merk uit Modena. Een jaar van ommekeer ook voor Maserati, want het merk richt zich nu op nieuwe en toegankelijker segmenten. Er is natuurlijk de net vernieuwde Quattroporte, de Italiaanse S-klasse. Die is voor het eerst ook met dieselmotor te krijgen, een V6 met 275 pk en 600 Nm. Hij haalt de aandacht weg van het klassieke Duitse trio: S-klasse, 7-serie en A8.
Ghibli
Hoewel hij al enkele maanden geleden officieel is gelanceerd, wordt dit toch de grote start van de Ghibli op Belgische bodem. Hoewel de orderboekjes overvol zitten, zien we hem toch nog maar zelden op onze wegen. Ook hier wil Maserati een alternatief vormen voor de Duitse toppers, maar dan de E-klasse, de 5-serie en de A6. Hij krijgt daarvoor de beschikking over dezelfde dieselmotor als de Quattroporte. Die moet het sportieve karakter van een Maserati in ere weten te houden. We hopen hem heel binnenkort aan de tand te kunnen voelen.
Actueel aanbod
Alle artikels
Alles bekijken
Maserati Levante GTS & Trofeo: Eindelijk sportief
De Levante – een SUV – heeft Maserati toegelaten om zijn verkoop op te krikken, maar niet zoals verhoopt. Dat was vast omdat de Levante niet de vereiste sportiviteit van een Maserati in zich had. Nu komt Maserati met een antwoord in de vorm van de Levante GTS en de Trofeo.

Touring Superleggera Sciàdipersia: “Misschien wel de laatste”
“Misschien is dit wel de laatste keer dat we nog eens een echte ‘Gran Turismo’ konden maken”, zegt Louis de Fabribeckers, designhoofd van de carrozzeria Touring Superleggera. We stuurden zijn Sciàdipersia, een GT op basis van een Maserati, rond het Como-meer.

Test: Maserati GranTurismo & GranCabrio – Ouderwets plezier
Op een moment waarop elke sportieveling zich lijkt te doperen via turbo’s en elektronische gadgets die hem tegen het asfalt moeten houden, blijft Maserati trouw zweren aan de atmosferische motor en ouderwets rijden.