
Het aanbod Chinese tweedehandsauto's stijgt aanzienlijk in België (2025)
Als we alleen naar het recente nieuws kijken, moeten we constateren dat Chinese auto's overal aanwezig zijn. Deze observatie is overigens niet alleen hiertoe beperkt, want het marktaandeel van Chinese merken groeit sterk. Zowel op de nieuwe... als op de tweedehandsmarkt!
Verdrievoudigd in drie jaar
Bij de komst van Polestar, MG, BYD en Xpeng in 2023 was het marktaandeel van deze Chinese merken nog anekdotisch. Sindsdien is de Belgische markt echter een broedplaats geworden voor deze elektrische auto's uit het land van de rode draak.
In drie jaar tijd is hun marktaandeel meer dan verdrievoudigd, van ongeveer 1,1% in 2022 naar meer dan 3% in 2025 (januari-september). Deze evolutie is te danken aan de komst van nieuwe merken zoals BYD, XPeng, Omoda, Jaecoo, Voyah, Leapmotor, maar ook aan de consolidatie van al gevestigde fabrikanten zoals MG, Polestar en Lynk & Co. Als we de hybriden meetellen, stijgt het marktaandeel van Chinese auto's in 2025 naar 5,4%.
Bescheiden evolutie
Zoals gebruikelijk volgt de tweedehandsmarkt de nieuwmarkt, zij het met enige vertraging. Voor Chinese merken is het dezelfde melodie. Hun aanwezigheid in de tweedehandsmarkt blijft vooralsnog beperkt. Maar het groeit, van 0,61% (2024) naar 0,83% (2025) in één jaar tijd. Dit vertegenwoordigt een toename van 36%.
"Deze evolutie is bescheiden, maar significant, en markeert het begin van een tweede commercieel leven voor deze merken, die tot nu toe voornamelijk aanwezig waren op de nieuwmarkt. De groei van het Chinese wagenpark (BYD, MG, Polestar, Lynk & Co, Maxus...) en de komst van nieuwe spelers voeden geleidelijk de occasiemarkt", legt Vincent Hancart, CEO van Autoscout24 België uit.
De interesse is er zeker
Hoewel occasieverkopen momenteel slechts een minderheid vertegenwoordigen, mogen we niet vergeten dat een tweedehandsauto gemiddeld minimaal 3 jaar oud is. Met de groeiende nieuwmarkt voor Chinese merken kunnen we verwachten dat hun aantal op de tweedehandsmarkt zal toenemen. De interesse is aanwezig om deze bewering te bewijzen.
De kijkcijfers van AutoScout24 liegen niet en tonen een grote interesse voor merken zoals MG, BYD en Polestar. De TOP 5 van meest gezochte modellen ziet er momenteel als volgt uit: Jaecoo J7, Omoda 9, Omoda 5, BYD Atto 3 en Polestar 2. Eén ding is duidelijk: de nieuwkomers uit China domineren de algemene belangstelling.


