75 jaar Ferrari: kom je aan exclusieve Italianen vergapen in Autoworld

Ferrari bestaat dit jaar 75 jaar. Dat wordt onder meer gevierd in het Brusselse Autoworld met een mooie verzameling zeldzame Italiaanse volbloeden.

In 1947 reed in Modena het allereerste product buiten van Enzo Ferrari. Dat was de 125S. Die was bedoeld om Alfa Romeo de loef af te steken, het merk waar Ferrari eerder ontslagen werd als wedstrijddirecteur. De rest is geschiedenis, en het is die geschiedenis van 75 jaar die in het Brusselse automuseum Autoworld de komende twee maanden uitgebreid in de rode verf wordt gezet.

75 jaar Ferrari Autoworld (2022) affiche

Bekende eigenaars

Het Brusselse museum haalt daarvoor een verzameling van vijftien exclusieve Ferrari’s naar het Jubelpark, waaronder de Dino 206 van muzikant Eric Clapton, de 195 Inter Ghia, de 500 Superfast van acteur Peter Sellers, enzovoort. Een mooie verzameling van exclusieve oplages, bekende racers en bekende eigenaars.

De tentoonstelling 75 anni di Ferrari loopt van 23 september tot en met 4 december in het museum Autoworld in het Jubelpark in Brussel. Op 25 september wordt er op de Esplanade voor het museum een exclusieve Ferrari-Cars & Coffee georganiseerd. Een ticket voor het museum – inclusief de tentoonstelling – kost 13 euro. Senioren betalen 11 euro, studenten 10 euro en kinderen tussen 6 en 12 jaar betalen 6 euro.

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken
BEBE20260924 Mercedes C-Klasse header

Mercedes C-Klasse 300 Electric: iets goedkoper (2026)

De elektrische Mercedes C-Klasse was tot nu toe alleen verkrijgbaar in een krachtige uitvoering, met het bijbehorende prijskaartje. Het merk met de ster brengt hier verandering in met de meer betaalbare C 300 4MATIC, die minder vermogen heeft en over een actieradius van 688 km beschikt.

Lees meer
Mercedes C-Klasse 300 Electric: iets goedkoper (2026)
BEBE20260924 Ceer Exobot header

Ceer Exobot: wanneer Saoedi-Arabië geen grenzen kent (2026)

We kenden Saoedi-Arabië vooral vanwege zijn olie. Nu wil het ons ook elektrische auto’s verkopen — en niet om het even wat. Met de Exobot mengt het jonge merk Ceer zich meteen in het gezelschap van de grote namen, met prestaties waar elke Europese supercar jaloers op zou zijn.

Lees meer
Ceer Exobot: wanneer Saoedi-Arabië geen grenzen kent (2026)
BEBE20260917 Volvo header

Volvo vernieuwt een groot deel van zijn modellengamma (2026)

In slechts enkele dagen tijd heeft Volvo maar liefst vijf nieuwe modellen onthuld. De XC40 en zijn elektrische broers, de EX40 en EC40, krijgen een welverdiende opfrisbeurt, terwijl de XC60 en XC90 hun plug-in-hybride aandrijving uitbreiden met een enorme accu.

Lees meer
Volvo vernieuwt een groot deel van zijn modellengamma (2026)