Corona: De band valt stil

Door het coronavirus sluiten verschillende autofabrieken tijdelijk de deuren. Onder meer Fiat, Ferrari en Lamborghini hebben momenteel hun productie stilgelegd. Ook de Franse PSA-groep sluit zijn fabrieken.

Her en der in Europa moeten constructeurs fabrieken stilleggen door de gevolgen van het coronavirus. Italië is momenteel het zwaarst getroffen. Prestigeconstructeurs Ferrari en Lamborghini houden hun fabrieken alvast tot eind maart gesloten. Bij Ferrari zou een gebrek aan onderdelen aan de basis liggen.

Vle Enzo Ferrari 01

PSA volgt

Ook Fiat meldt dat het al zijn Italiaanse fabrieken gesloten houdt tot zeker 27 maart. Ook de Fiat-fabrieken in Servië en Polen blijven dicht. Naast de medische gronden zal vast ook meespelen dat het weinig zin heeft om auto’s te produceren op een moment dat je mag verwachten dat de markt tot stilstand zal komen. De Franse PSA-groep sluit maandagnamiddag nog zijn fabriek in sluiten, waarna dinsdag ook de sites in Poissy, Rennes en Sochaux volgen. Bij Renault wordt vooralsnog wel gewerkt in Frankrijk, behalve in Flins waar onvoldoende onderdelen zijn. Renault moest wel zijn fabrieken in Spanje sluiten, iets wat ook Ford en Nissan moesten doen. VW legde wel de fabriek in Slovakije plat, maar in Duitsland blijven de fabrieken voorlopig nog open. Opel sluit wel de deuren. Overigens lijkt het niet overal naar de zin van het personeel dat fabrieken open blijven. In Tsjechië vragen de vakbonden om een quarantaineperiode van twee weken bij Skoda en Hyundai. Bij ons legde het personeel van Audi Brussels deze ochtend het werk neer om meer beschermende mondmaskers en handschoenen te vragen.

O1A9862 low-(3)

Doe het zelf

Enig lichtpuntje: wie niet zonder auto-assemblage kan, vindt misschien soelaas in de nieuwste Lego-kit. In de Creator-reeks is voortaan deze prachtige Fiat 500 beschikbaar met 960 onderdelen. 85 euro in de webwinkel van Lego, en misschien het redmiddel om al niet bij dag 2 van de quarantaine uw kinderen achter het behang plakken. (UPDATE 16/03/20: Ook Renault sluit nu zijn fabrieken in Frankrijk)

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken
BEBE20260917 Kia PV7 header

Kia PV7: de elektrische bestelwagen die groot denkt (2026)

Na de PV5 breidt Kia zijn bedrijfswagengamma uit met de PV7: een elektrische bestelwagen van 5,35 m die de lat op het gebied van laadvermogen nog hoger legt. Hij is er als cargo- of Passenger-uitvoering, krijgt grotere accu’s en een 800 V-architectuur: Seoul denkt duidelijk groots. Heel groots.

Lees meer
Kia PV7: de elektrische bestelwagen die groot denkt (2026)
BEBE20260917 Volvo header

Volvo vernieuwt een groot deel van zijn modellengamma (2026)

In slechts enkele dagen tijd heeft Volvo maar liefst vijf nieuwe modellen onthuld. De XC40 en zijn elektrische broers, de EX40 en EC40, krijgen een welverdiende opfrisbeurt, terwijl de XC60 en XC90 hun plug-in-hybride aandrijving uitbreiden met een enorme accu.

Lees meer
Volvo vernieuwt een groot deel van zijn modellengamma (2026)
Pre Media 26C0252 001

Mercedes-AMG CLE 646 Spezialanfertigung: de V8 die puristen geruststelt (2026)

Terwijl Mercedes steeds meer geëlektrificeerde modellen lanceert, grijpt Affalterbach met de CLE 646 Spezialanfertigung terug naar zijn roots: een V8 met 646 pk, achterwielaandrijving en een koetswerkkit die zijn circuitambities niet bepaald probeert te verbergen.

Lees meer
Mercedes-AMG CLE 646 Spezialanfertigung: de V8 die puristen geruststelt (2026)