Mini Cooper SE: Waarom goedkoper in USA dan bij ons?
Nee, het verschil zit hem niet in overheidspremies, dit zijn puur de verkoopsprijzen die Mini hanteert op beide continenten. Met overheidskorting inbegrepen, kan de prijs in de VS zelfs zakken naar 17.900 dollar, of 16.033 euro. We moeten wel nog de ‘sales tax’ mee in rekening – gemiddeld 5 procent – (28.121 euro) en er komt nog een ‘afleverkost’ van 761 euro bij ook. Maar dan zit je nog met een prijsverschil van meer dan 4.000 euro.
Mindere Mini
Krijgen de Amerikanen een andere auto dan? Nee, in beide gevallen gaat het om een in Oxford geproduceerde Mini, dus het kost BMW zelfs meer om de Mini’s over de oceaan te droppen. In beide gevallen spreken we over hetzelfde batterijpack van 32,6 kWh en een officieel rijbereik (WLTP) van 235 kilometer. Ook de Amerikanen krijgen net als wij standaard navigatie en led-lichten, dus ook daar ligt het verschil niet.
Mentaliteit
Waar ligt het dan wel aan? Mentaliteit, of noem het maar gerust snobisme, zoals destijds GM-baas Bob Lutz eens uitlegde. “De prijs die jullie voor een Volkswagen Golf willen betalen in Europa, daar kan ik maar van dromen in de Verenigde Staten.” Mini had oorspronkelijk een prijs van 35.000 dollar in gedachten, maar wanneer de grootste automarkt ter wereld duidelijk maakt dat dit te duur is voor hen, dan zakt die prijs naar wat de Amerikanen een acceptabel niveau vinden. In Europa bestaat die druk blijkbaar niet. Jammer, een elektrische Mini voor goed 28.000 euro in plaats van 33.000 euro, het zou ook bij ons een verschil maken, niet?
Alle artikels
Alles bekijken
Cupra geeft elektrische Born frisse update (2026)
In afwachting van de komst van de nieuwe Raval geeft Cupra zijn Born een update. De elektrische auto krijgt een aangepaste look en een grotere actieradius. Is die opfrisbeurt voldoende?

AutoScout24 viert 50e verjaardag van de VW Golf GTI (video)
Dit jaar blaast de Volkswagen Golf GTI 50 kaarsjes uit. Om dat te vieren, introduceert AutoScout24 een nieuwe videoreeks waarin het huidige model met het vroegere wordt vergeleken.

Dacia Striker: de terugkeer van de break (2026)
Dacia onthult zijn nieuwe Striker, een verhoogde break die de sterke punten van breaks, berlines en SUV’s wil combineren. En dat allemaal, met een prijs onder € 25.000. De meest praktische Dacia?




