Mitsubishi Outlander: nieuw, maar niet voor Europa (2021)

Mitsubishi heeft zijn nieuwe Outlander onthuld, maar die komt niet meer naar Europa. De SUV krijgt een nieuwe basis en hoopt een veeleisender publiek aan te spreken.

We geven het al maar meteen mee: het maakt niet uit of je deze nieuwe Outlander mooi vindt of niet, want hij komt niet naar Europa. De voorganger was de bestseller van het merk bij ons, maar de Europese uitstootnormen haalden de bovenhand van het Japanse merk en zijn SUV.

AS24 Mitsu achter

Bedankt, alliantie

Dat neemt niet weg dat we wel eens mogen kijken naar de nieuwe generatie Outlander. Die verandert immers stevig, want Mitsubishi kon van een blanco blad vertrekken. Met dank aan de alliantie Renault-Nissan-Mitsubishi. Zo krijgt deze SUV het platform van de Nissan Rogue/Qashqai/X-Trail.

De nieuwe fundamenten maken hem 3 centimeter groter, terwijl zijn stijl nu langer op het netvlies blijft kleven dan voordien. Zo zien we een groot radiatorrooster met hoog geplaatste dagrijlichten en prominente lichtblokken. Achteraan is de stijl soberder, met fijne lichtblokken en een bumper met imitatiebescherming in aluminium.

AS24 Mitsu interieur

Sprong voorwaarts

Binnenin maakt de nieuwe generatie Outlander een flinke sprong voorwaarts. Het merk zegt specifieke aandacht besteed te hebben aan de materiaalkeuze en de afwerking, om de SUV meer uitstraling te geven. Net als bij Nissan zie je een infotainmentscherm van 9 duim en een instrumentenpaneel van 12,3 duim.

Onder de motorkap worden er nog geen onderdelen gedeeld: de enige motorversie bij de lancering is een 2,5 liter grote viercilinder benzine. Die is 184 pk en 245 Nm sterk, en wordt gekoppeld aan een CVT-transmissie. Optioneel is er vierwielaandrijving die zijn inspiratie haalt bij de rally (Super All-Wheel Control 4WD).

Artikel delen

Actueel aanbod

Alle artikels

Alles bekijken
BEBE20260319 Audi A2 header

Audi blaast de A2 nieuw leven in met elektrische versie (2026)

Audi lijkt onze gebeden te hebben gehoord. Het merk kondigt de komst aan van een kleine elektrische wagen en grijpt meteen de kans om een iconisch model terug te brengen: de A2 e-tron.

Lees meer
Audi blaast de A2 nieuw leven in met elektrische versie (2026)
BEBE20260319 BMW i3 header

BMW i3 is elektrische berline met 900 km range (2026)

De 3 Reeks is één van de pilaren van het merk BMW. De elektrische variant is nu hier. Die heet i3 en schopt het meteen tot 900 km ver. BMW neemt duidelijk geen risico’s...

Lees meer
BMW i3 is elektrische berline met 900 km range (2026)
BEBE20260319 DS N°7 header

DS stelt nieuwe N°7 voor als EV... of hybride! (2026)

DS Automobiles onthult de tweede generatie van zijn DS 7. Voortaan N°7 genoemd, neemt de Franse SUV veel over van de berline N°8, zowel qua design als elektrische aandrijving. Daarnaast krijgt hij ook een hybridemotor onder de kap.

Lees meer
DS stelt nieuwe N°7 voor als EV... of hybride! (2026)